Tatil Seçimlerinde Neye Dikkat Edilir.

Hepimizin 'tatile ihtiyacım var' dediği zamanlar olmuştur.
Tatile ya da seyahate çıkmayı düşünüyorsanız şüphesiz ki ilk aklınıza gelen konu nerede konaklayacağınızdır.
Otel arayışına girmeden önce bilmeniz gerekenler arasında bu seçim için yalnızca bütce kısmının önemli olmadığıdır.
Otel seçerken dikkat edilmesi gerekenleri merak ediyorsanız okumaya devam edin…

Otelin konumu
Tatile gittiğinizde yapacağınız bir çok aktivite olabilmektedir. Fakat ilk olarak seyahat amacınıza göre bir otel seçmeniz yararlı olacaktır. Eğer iş seyahati için gidiyorsanız ve şehir merkezinde toplantılarınız olacak ise otelin konumunu da buna bağlı olarak seçmenizi tavsiye ederiz.
Ancak dinlenmek ve tatilinizi doya doya yaşamak için seyahat edecekseniz, otel şehir merkezinde olabilir.
Eğer çocuklu bir aileyseniz şehir merkezine yakın bir otel seçmeniz, olası bir doktor ziyareti gerekliliğinde avantaj sağlayacaktır.

Otopark
Eger tatile kendi aracınız ile gidiyorsanız, konaklayacağınız otelin otoparkı olup olmadığına dikkat etmenizi öneririz.
Buna ek olarak otopark icin bir ücret talep ediliyorsa, kendinizi buna göre ayarlayarak ücreti de otel yetkililerinden öğrenebilirsiniz.

Ekstra ücretler
Tatile gittiğiniz bölgede konaklamak istediğiniz otelin sunduğu konfor olanaklarına da göz atmanız çok önemlidir. Ödeyeceğiniz otel masraflarının hangi hizmetleri kapsadığını ve hangi hizmetlerden yararlanabileceğinizi öğrenmeniz faydalı olacaktır.
Örneğin: eğer internet kullanımına ihtiyac duyacaksanız, bu imkanın size ücrete dahil olarak verilip verilmediğini araştırmalısınız.
Oteldeki diğer hizmetlerin de ekstra ücretlere tabi olup olmadığını ögrenmeniz planladığınız bütçenin dışına çıkmak zorunda kalmamanız için iyi olacaktır.
Yıldız sayısı
Otel seçiminde en önemli konulardan biri de yıldız sayısına dikkat etmektedir.
Bir otelin yıldız sayısı ne kadar fazla ise hizmetleri o kadar geniş kapsamlı olmaktadır. Yıldız sayısına dikkat etmek ayrıca otelleri karşılaştırmak adına da yararlı bir yöntem olmakla birlikte otel seçiminizde size yol gösterici olacaktır.

Otelin sunduğu özellikler
Tatiliniz için uygun bir otel seçerken, otelin sunduğu özelliklere dikkat etmeniz beklentilerizin de en iyi şekilde karşılanmasını sağlar.
Örneğin restoran veya havuz özellikleri, SPA veya çocuklar için farklı etkinliklerin olup olmadığını araştırın.
Otelin sunduğu diğer hizmetler
Otelin sunduğu bütün hizmetlere göz atmanız konforunuz açısından oldukça önemlidir. Örneğin seçtiğiniz otelde kahvaltı ya da öğlen yemeği hizmeti ücrete dahil olmayabilir – bu da bütçeniz icin ek bir masraf anlamına gelmektedir.

Aile oteli
Eğer çocuklu bir aileyseniz, seçeceğiniz otelin çocuklarınıza da uygun olup olmadığına dikkat etmenizi öneririz. Ekstra yatak seçeneği, eğlence imkanları veya çocuk havuzu alanları çocuklarınızın konforu açısından da önem taşımaktadır.
Buna ek olarak bazı oteller çocuklara özel çocuk indirimi uygulamaktadır.
Seçtiginiz otelin böyle bir uygulaması olup olmadığını öğrenmeniz yararlı olacaktır.


Hayvan bakım yeri
Eğer evcil bir hayvanınız varsa ve onu da otele getirmeyi düşünüyorsanız, buna yönelik bir otel seçmeniz gerekecektir. Evcil hayvanları kabul eden oteller mevcuttur fakat bazı durumlarda ek ücret talebi olabilmektedir.

Ayrıca; evcil hayvanınızın otelde serbestçe dolaşmasına izin verilip verilmediğini de öğrenmeniz önemlidir.